30
stycznia
2024

Projekt IDEALIST Wspólne Kierunki dla Przyszłości Lotnictwa i Innowacji

 

Z radością informujemy o rozpoczęciu projektu IDEALIST, który stanowi międzynarodową inwestycję w ramach programu European Commission. Celem tej międzynarodowej inwestycji jest wzmocnienie pozycji małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w kluczowych sektorach takich jak lotnictwo i obronność, energetyka, a także mobilność, transport i motoryzacja.

Projekt IDEALIST rozpoczął swoją drogę w grudniu minionego roku 2023. Prawdziwy debiut na międzynarodowej scenie miał miejsce podczas spotkania projektowego, które odbyło się w dniach 24 i 25 stycznia br. we Francji. To nie tylko kamień milowy w historii projektu, lecz również wyjątkowe doświadczenie, pełne głębokich analiz i strategicznych planów.

Podczas dwóch dni uczestnicy projektu brali udział w dyskusjach, prezentacjach oraz planowaniu działań związanych z IDEALIST. Dodatkowo, mieliśmy przyjemność odwiedzić kopalnię, która ukazuje historię wydobycia i przetwarzania surowców naturalnych, stanowiąc ważny element dziedzictwa przemysłowego regionu.

Niezmiernie cieszymy się z możliwości współpracy z prestiżowymi partnerami, takimi jak CIMES-HUB, COMET SCRL, EIT MANUFACTURING, DITECFER - Distretto per le Tecnologie Ferroviarie alta Velocita e la Sicurezza delle Reti Scarl, Association Industrial Automation of Ukraine, GIE ALBATROS, Geokompetenzzentrum Freiberg EV, Polymeris, 4CF, Asociacion Cluster de Automoción de Aragón, 4CF, Chemie Cluster Bayern GmbH, FUNDACIO Eurecat, Moravsky Letecky Klastr OS. Naszym wspólnym celem jest zjednoczenie sił w celu wzmocnienia pozycji MŚP w obliczu dynamicznych wyzwań globalnych.

Dzięki IDEALIST nie tylko zacieśniamy relacje z partnerami, ale również tworzymy solidne fundamenty dla przyszłych innowacji i postępu w naszych branżach. Wierzymy, że ta kooperacja przyczyni się do rozwoju także całego europejskiego sektora MŚP.

Galeria:

Dołączone pliki: