11
lutego
2018

Baltic Leadership Program - Kopenhaga 2018

 

 

 

Baltic Leadership Program prowadzony przez Svenska Institute skierowany był do managerów klastrów z regionu Morza Bałtyckiego. Program podzielony został na 3 kilkudniowe moduły każdy poświecony innej tematyce. U podstawy założenia programu było podniesienie kompetencji kadry managerskiej, a jednocześnie nauka poprzez wymianę doświadczeń i możliwość poświęcenia czasu na networking.

Trzeci i ostatni moduł, który odbył się w Kopenhadze w pierwszych dniach lutego poświęcony był szerszej koncepcji procesów internacjonalizacji klastra, jak również umiejetnemu zarządzaniu i wprowadzniu rozwiązań systemowyh.

Każdy z modułów podzielony został na mniejsze części.

Pierwsza część warsztatów skupiała się na potrzebie rozumienia, umiejętności zadawania pytań oraz rozbudowie umiejętności komunikacyjnych. Istotym elementem warsztatów było uzbrojenie uczestników w praktyczne narzędzia. Był to czas poświęcony na poznanie zarówno teorii, jak i pratycznych doświadczeń ukazując temat w szerszym spektrum rozumienia.

Kolejny dzień przyniósł teorię i trochę praktycznych zadań powiązanych z rozwiązaniami systemowymi. Nakreślij potrzebę tego typu rozwiązań w rozbudowanych strukturach, jak również zwrócił uwagę na istotność roli przywódcy w tych właśnie procesach.

 

 

Galeria:

Dołączone pliki: