27
maja
2020

Pierwsze posiedzenie Śląskiego Forum Ekspertów

 

Śląskie Forum Ekspertów, do którego został powołany także Krzysztof Krystowski - Prezes Śląskiego Klastra Lotniczego | ZP Klastry Polskie, tworzy grupa ludzi, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Inicjatywa Forum ma na celu wsparcie regionalnej gospodarki w dobie pandemii koronawirusa.

Gremium złożone z autorytetów świata nauki, biznesu i samorządu terytorialnego zebrało się po raz pierwszy w dn. 26 maja br. w Sali Sejmu Śląskiego, by dyskutować o sposobach radzenia sobie z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa

Podczas pierwszego spotkania poruszano tematy m.in. widocznych skutków pandemi w regionie: spadku zatrudnienia, spadku produckcji a co za tym idzie wzrostu bezrobocia.

Zgodnie podkreślono, że Forum Ekspertów może okazać się kluczowe w szukaniu rozwiązań w kontekście eliminowaniu gospodarczych skutków pandemii w regionie.

Możemy mieć różne zdanie, ale mamy wspólny cel: przywrócenie normalności gospodarczej – ocenił na koniec wiceprzewodniczący ŚFE, Tomasz Zjawiony.

więcej

Dołączone pliki: