17
listopada
2020

ŚLĄSKIE DNI LOTNICTWA I DRONÓW | 26 listopada 2020r. ONLINE

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu pn. "ŚLĄSKIE DNI LOTNICTWA I DRONÓW"  w dniu 26 listopada 2020r., które organizuje Śląski Klaster Lotniczy przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Hasłem przewodnim konferencji będzie Przemysł dronowy w Polsce - Możliwość rozwoju regionu dzięki bezzałogowym statkom powietrznym.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Spotkanie będzie kontynuacją rozmów i rozważań podjętych podczas pierwszej konferencji z cyklu "Śląskie dni lotnictwa i dronów" organizowanej przez Śląski Klaster Lotniczy w listopadzie ubiegłego roku. Jednym z głównych zagadnień omawianych szeroko podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia był przemysł dronowy, a w szczególności korzyści i możliwości jakie niesie za sobą zastosowania dronów w przyszłości.

Przemysł lotniczy, a w szczególności konstrukcja i produkcja bezzałogowych statków powietrznych ma ogromny potencjał gospodarczy, który warto rozwijać, gdyż w tej dziedzinie istnieją duże szanse na odniesienie globalnego sukcesu. Na terenie Województwa Śląskiego swoją działalność gospodarczą prowadzi wiele podmiotów związanych z dronami, a dodatkowo wielu z nich to członkowie Śląskiego Klastra Lotniczego. Daje to możliwość wspólnego działania i łączenia sił w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Zaangażowanie w rozwój bezzałogowych statków powietrznych niesie za sobą głównie duże szanse rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a co za tym idzie również zwiększenie rozwoju gospodarczego w regionie województwa Śląskiego.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, wydarzenie odbędzie się w formule ONLINE.

Strona wydarzenia 

Rejestracja

YouTube

Dołączone pliki: